Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Сталося це за Амрaфeла, царя Шинеара, Аріоха, царя Елласара, Кедорлаомера, царя Елама і Тидала, царя Ґоїмського,
2. які розпочали війну з Берою, царем Содома, і з Біршою, царем Гоморри, і Шінеавом, царем Адми, з Шемевером, царем Цевоїма і царем Бели, тобто Цоара.
3. Всі вони зібралися в долині Сіддім, де тепер Соляне море.
4. Дванадцять років вони служили Кедорлаомерові, а тринадцятого року повстали.
5. Через те на чотирнадцятий рік прийшов Кедорлаомер і царі, які були в союзі з ним і розбили рефаїмців в Аштерот-Карнаїмі, зузимців у Гамі, емімців, що в Шаве-Кіріятаїмі,
6. і хорейців у їхній гірській місцевості Сеїр, – аж до Ел-Парана, що неподалік пустелі.
7. Повернувшись, вони рушили на Ен-Мішпат, тобто Кадеш і знищили всю землю Амалика та аморейців, які проживали в Хацецон-Тамарі.
8. Та виступили проти них цар Содома і цар Гоморри, царі Адми і Цевоїма, а також цар Бели, тобто Цоара, й вишикувалися до бою в долині Сіддім
9. проти Кедорлаомера, царя Елама, Тидала, царя Ґоїмського, Амрафела, царя Шинеара і Аріоха, царя Елласара. Чотири царі проти п’ятьох.
10. А в долині Сіддім було багато копалень, родовищ смоли. Втікаючи царі Содома і Гоморри попадали в ті ями; хто ж залишився, побігли в гірську місцевість.
11. Завойовники захопили все содомське і гоморрське майно, всі харчі й пішли геть.
12. Вороги захопили з собою також і Лота, сина Аврамового брата, оскільки він жив у Содомі, та його майно і відійшли.
13. Прибув один з врятованих і сповістив про все Аврамові-єврею, котрий проживав між дубами діброви аморейця Мамре, брата Ешкола і Анера – союзників Аврама.
14. Дізнавшись, що взято в полон його брата, Аврам зібрав триста вісімнадцять своїх вишколених людей, що народились в його домі, і кинувся в погоню за ними до Дана.
15. Уночі, розділившись на групи, він разом зі своїми слугами розбив їх і переслідував аж до Хови, що на північ від Дамаска.
16. Таким чином він повернув усе награбоване, а також свого брата Лота, його маєток, жінок та людей.
17. Після повернення з перемогою над Кедорлаомером і царями, що були з ним, Аврама зустрів цар Содома  в долині Шаве, тобто в Царській долині.
18. А Мелхиседек, цар Салима, виніс хліб і вино. Він був священиком Всевишнього Бога.
19. Тож поблагословив його та сказав: Благословенний Аврам Всевишнім Богом, Який створив небо і землю.
20. Благословенний Всевишній Бог, Який віддав твоїх ворогів у твої руки. І Аврам дав йому десятину з усього.
21. Цар содомський сказав Аврамові: Віддай мені людей, а майно залиш собі.
22. Та Аврам відповів содом¬ському цареві: З клятвою підіймаю руку свою до ГОСПОДА, Бога Всевишнього, Який створив небо і землю,
23. що ні нитки, ні ремінця від взуття я не візьму з усього твого, що належить тобі, щоб ти не сказав: Я збагатив Аврама.
24. Для себе особисто не хочу нічого, даси тільки те, що спожите слугами, та частину людям, котрі ходили зі мною: Анеру, Ешколу і Мамре; нехай вони візьмуть свою частку.


Додати коментар


Захисний код
Оновити