Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Віку життя Сарри було сто двадцять сім років.
2. І померла Сарра в Кіріят-Арбі, тобто в Хевроні, що у ханаанській землі. Тож прийшов Авраам оголосити жалобу за Саррою та оплакувати її.
3. Підвівся Авраам від своєї померлої дружини і звернувся до синів Хетових зі словами:
4. Я серед вас чужинець і мандрівник; тож дайте мені серед вас місце для гробниці, щоб я міг поховати з моїх очей мою небіжчицю.
5. Але сини Хетові відповіли Авраамові, кажучи йому:
6. Пане, послухай нас. Ти серед нас – князь Божий. В найкращій з наших гробниць поховай свою померлу. Ніхто з нас не відмовить тобі, аби у своїй гробниці поховати твою небіжчицю.
7. Авраам підвівся і вклонився людям тієї землі, синам Хетовим,
8. і сказав: Якщо ви згодні, щоб я поховав мою небіжчицю з-перед моїх очей, то, зважаючи на моє прохання, поговоріть із Ефроном, Цохаровим сином,
9. аби він дав мені печеру Махпелу, що належить йому, і знаходиться на краю його поля. За повну вартість хай він віддасть її при вас у мою власність для гробниці.
10. Ефрон же був присутнім серед Хетових синів. Тому Ефрон-хетеєць відповів Авраамові так, щоб чули сини Хетові й усі, які проходили через браму його міста:
11. Ні, мій пане, послухай, що я скажу! Я тобі дарую поле, а також печеру, що на ньому. В присутності синів мого народу я дарую це тобі. Поховай свою небіжчицю.
12. Авраам вклонився народові тієї землі,
13. й відповів Ефронові, так щоби чули люди того краю: Я би хотів, щоб ти все ж послухав мене. Візьми, будь ласка, в мене гроші за те поле, і я поховаю там мою небіжчицю.
14. Та Ефрон наполягав на своєму, говорячи Авраамові:
15. Пане мій, послухай мене! Тієї землі там на якихось чотириста шекелів срібла, – що то є між мною і тобою? Поховай там свою небіжчицю.
16. Послухав Авраам Ефрона. Відважив Авраам Ефронові срібло, про яке сказав той при всіх Хетових синах, – чотириста шекелів срібла, яке тоді було в обігу в купців.
17. Таким чином Ефронове поле, яке в Махпелі, що навпроти Мамре, – поле й печера, яка була на ньому, і кожне дерево, яке росло в довкіллі поля, у його межах, – стало
18. Авраамовою власністю в присутності Хетових синів та всіх, що проходили через браму його міста.
19. Після того Авраам поховав Сарру, свою дружину, в печері на полі Махпела, що напроти Мамре, тобто в Хевроні у ханаанськім краї.
20. Так Хетовими синами було закріплено за Авраамом поле й печера, що на ньому, як власність для поховання.


Додати коментар


Захисний код
Оновити