Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Вставши раненько, Лаван поцілував своїх онуків та своїх дочок і поблагословив їх. Повернувшись, Лаван пішов у свою місцевість.
2 Яків також вирушив у дорогу і його зустріли Божі ангели.
3. Побачивши ангелів, Яків сказав: Це – Божий загін. Тому й назвав те місце: Маханаїм.
4. Яків направив перед собою посланців до свого брата Ісава, в землю Сеїр, до місцевості Едом,
5. звелівши їм казати: Перекажіть моєму панові Ісавові: До тебе звертається твій раб Яків: Проживав я у Лавана і затримався аж дотепер.
6. У мене є воли, осли, вівці, раби і рабині; тож бажаю про це повідомити моєму панові, щоб знайти милість у твоїх очах.
7. Повернувшись, посланці розповіли Якову: Ходили ми до твого брата Ісава. Він іде тобі назустріч, а з ним чотириста чоловік.
8. Вельми злякався Яків і стривожився. Тому поділив людей, які були з ним, а також волів, овець і верблюдів на два табори.
9. Якщо Ісав нападе на один табір,¬ – говорив він, – і знищить його, то другий табір врятується.
10. Після цього Яків промовив: Боже мого батька Авраама і Боже мого батька Ісаака, ГОСПОДИ, Який сказав мені: Повернися у свій край, до своєї родини, а Я допомагатиму тобі!
11. Я не заслуговую всієї Твоєї милості й усієї вірності, яку Ти виявив Своєму рабові. Адже з однією лише моєю палицею перейшов я цей Йордан, а тепер ось я виріс у два табори.
12. Визволи мене, благаю, з руки мого брата, з руки Ісава, бо я його боюся, щоби, прийшовши, він не вбив мене та матерів з дітьми.
13. Ти ж обіцяв: Неодмінно чинитиму тобі добре й намножу твоїх нащадків як морський пісок, якого неможливо перерахувати через велике їх число.
14. Так він провів там ту ніч. З того, що було під руками, він відділив у дар для свого брата Ісава:
15. двісті кіз, двадцять козлів, двісті овець, двадцять баранів,
16. тридцять дійних верблюдиць з їх верблюденятами, сорок корів, десять биків, двадцять ослиць і десять ослів.
17. Кожне стадо окремо він передав у руки своїх рабів і наказав їм: Ідіть попереду мене і зберігайте відстань між стадами.
18. Першому він звелів кажучи: Якщо тебе зустріне мій брат Ісав і запитає: Чий ти, куди йдеш і чиє це стадо, що йде перед тобою?
19. То скажи: Твого раба Якова; це подарунок, посланий моєму панові Ісаву. Та ось і сам він іде за нами.
20. Те саме сказав він другому, третьому і всім, які йшли за стадами, кажучи: Саме такі слова говоріть Ісаву, коли його зустрінете.
21. Щоразу додавайте: Ось і твій раб Яків іде за нами. Адже він гадав: Зроблю його лагідним дарами, що йдуть переді мною, а потім і сам з’явлюсь перед ним, – можливо, прийме мене добре.
22. Отже, дари випереджували Якова. Сам же він у ту ніч залишався в таборі.
23. Встав він тієї ночі, взяв обох своїх жінок, обох їхніх слугинь, а також своїх одинадцятеро дітей і переправив через брід Яббок.
24. Він усіх їх перевів через потік, а за ними також перепровадив усе, що йому належало.
25. Тож Яків залишився один; і боровся з ним якийсь Чоловік, аж поки не почало світати.
26. Та, зрозумівши, що не здолає його, торкнувся до м’яза його стегна, і м’яз стегна Якова був ушкоджений, коли Він боровся з ним.
27. І сказав йому: Відпусти Мене, бо настав світанок. Яків же відповів: Не відпущу Тебе, поки не поблагословиш мене.
28. Запитав Він Якова: Яке твоє ім’я? Той відповів: Яків.
29. Він же сказав: Твоє ім’я не буде більше Яків, а зватимешся Ізраїль, бо ти витримав змагання з Богом і сильний є між людьми.
30. Тоді Яків попросив: Назви, будь ласка, Своє ім’я. У відповідь Той сказав: Чого ти питаєш про Моє ім’я? І з цими словами поблагословив його там.
31. І Яків назвав те місце Пеніел, говорячи: Я бачив Бога обличчям в обличчя і моя душа залишилася живою.
32. Засяяло Якову сонце, коли він залишав Пеніел. Йдучи, він кульгав через біль у своєму стегні.
33. Ось чому ізраїльські сини й досі не їдять сухожилля м’яза стегна, бо Той, що боровся доторкнувся до м’яза стегна Якова, тобто до сухожилля.


Додати коментар


Захисний код
Оновити