Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Далі Йосип не міг вже стримуватись при всіх, що стояли перед ним, і закричав: Виведіть від мене усіх. Тож, коли Йосип відкрився своїм братам, біля нього не було більше нікого.
2. І заридав він так, що почули єгиптяни. Почув увесь дім фараона.
3. Йосип промовив до своїх братів: Я – Йосип, чи живий ще мій батько? Його брати перед ним оторопіли і не могли йому відповісти.
4. Та Йосип заговорив знову до своїх братів: Підійдіть же до мене! І коли вони наблизилися, він продовжив: Я – ваш брат Йосип, якого ви продали в Єгипет.
5. Однак, тепер не сумуйте і хай не здається вам жорстоким те, що ви мене сюди продали; це заради збереження вашого життя Бог послав мене перед вами.
6. Нині лише другий рік голоду на землі, й залишилося ще п’ять років, коли не буде ні оранки, ні жнив.
7. Тож послав мене Бог перед вами, щоб зберегти ваш останок на землі, – зберегти ваше життя завдяки великому спасінню.
8. Отже, не ви послали мене сюди, а Бог. Це Він зробив мене, наче батьком фараонові й управителем над усім його домом і володарем усієї єгипетської землі.
9. Тож поспішайте! Йдіть до мого батька і скажіть йому: Так сказав твій син Йосип: Бог зробив мене володарем усього Єгипту, тому приходь до мене й не барися.
10. Ти поселишся в землі Ґошен, і будеш неподалік від мене, – ти й твої сини, сини твоїх синів, твої вівці й твої воли, – все, що в тебе є.
11. Я годуватиму тебе там, – бо попереду ще п’ять років голоду, – щоби ти, твій дім і все, що тобі належить, не зазнали втрати.
12. Ось ваші очі та очі мого брата Веніямина бачать, що це я своїми устами промовляю до вас.
13 А ще розкажіть моєму батькові про всю мою славу в Єгипті та про все, що ви бачили, і, не гаючись, приведіть мого батька сюди.
14. Він впав на шию свого брата Веніямина й заплакав; Веніямин плакав також в обіймах Йосипа.
15. Він цілував усіх своїх братів і плакав разом з ними; тільки після цього його брати заговорили з ним.
16. Дійшла чутка й до дому фараона про те, що прибули брати Йосипа. Це було приємно як для фараона, так і для його слуг.
17. Тож фараон промовив до Йосипа: Скажи своїм братам: Ось що зробіть: нав’ючте своїх тварин і вирушайте до ханаанського краю.
18. Заберіть свого батька та усіх своїх домашніх і приходьте до мене. Я дам вам добру єгипетську землю, і ви споживатимете найкращі дари землі.
19. Ти ж отримав наказ. Зробіть так! Візьміть з єгипетського краю вози для себе, для своїх дітей та своїх жінок, заберіть свого батька і прибувайте!
20. І не шкодуйте за вашими особистими речами, оскільки всі блага Єгипту будуть ваші.
21. Сини Ізраїля так і зробили. А Йосип дав їм вози, відповідно з наказом фараона. Дав їм також харчів на дорогу.
22. Кожному з братів Йосип видав одежу на зміну; Веніяминові ж дав триста срібних монет і п’ять змін одягу.
23. Так само він послав і своєму батькові. Послав також десять ослів, нав’ючених єгипетським добром, і десять ослиць, нав’ючених зерном, хлібом і їжею, – батькові на дорогу.
24. Тож відіслав Йосип своїх братів; коли ж вони вирушали, він наказав їм: Не сваріться в дорозі!
25. Отже, вони вийшли з Єгипту і прибули до свого батька Якова в ханаанську землю.
26. Брати сповістили йому, сказавши: Йосип ще живий і панує над усією єгипетською землею. Від згадки про Йосипа його серце завмерло, проте він не повірив їм.
27. Вони ж переказали йому всі слова Йосипа, які той говорив їм. Побачивши вози, котрі послав Йосип, аби його забрати, їхній батько Яків ожив духом.
28. Тож Ізраїль сказав: Найважливіше те, що мій син Йосип ще живий! Піду й побачу його, перш ніж помру.


Додати коментар


Захисний код
Оновити