Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Після цих подій сповістили Йосипові: Твій батько хворий. Тож він узяв з собою двох своїх синів, Манасію та Єфрема, і прийшов до Якова.
2. Повідомили Якову, говорячи: Ось твій син Йосип прийшов до тебе. Напружившись з усіх сил, Ізраїль сів на ліжку.
3. Тоді сказав Яків Йосипові: Всемогутній Бог з’явився мені в Лузі, що в ханаанському краї, поблагословив мене
4. і сказав мені: Ось Я звеличу тебе і розмножу тебе, виведу з тебе громаду народів. А цю землю дам твоїм нащадкам після тебе у вічне володіння.
5. Що ж до двох твоїх синів, які народилися в тебе в єгипетському краю ще до того, як я прибув до тебе в Єгипет, є моїми: Єфрем і Манасія, будуть моїми, як Рувим та Симеон.
6. Діти ж, яких породиш після цього, будуть твоїми; вони ввійдуть у перелік своїх братів відповідно до їхньої спадкоємності.
7. Коли я йшов з Падану, в ханаанському краю на моїх руках померла Рахиль. Це сталося в дорозі неподалік Євфрата. Там при дорозі до Євфрата (це Вифлеєм), я її поховав.
8. Побачивши синів Йосипа, Ізраїль запитав: Хто вони?
9. Йосип відповів своєму батькові: Це – мої сини, яких дав мені тут Бог. Тож Яків сказав: Підведи їх до мене, щоб я їх поблагословив.
10 Очі ж Ізраїля затьмарилися від старості, й він не міг добре бачити. Тому Йосип підвів їх до нього; він поцілував їх, пригорнувши їх до себе.
11. Йосипові Ізраїль сказав: Я вже не сподівався побачити твоє обличчя, але Бог показав мені й твоїх нащадків.
12. Йосип відвів їх від його колін і долілиць поклонився батькові.
13. Після того Йосип узяв їх обох: Єфрема правою рукою з лівого боку Ізраїля, а Манасію лівою рукою з правого боку Ізраїля, і підвів їх до нього.
14. Проте Ізраїль, простягнувши свою правицю, поклав її на голову Єфрема, хоча він був молодшим, а свою лівицю на голову Манасії, хоча Манасія був первістком, схрестивши таким чином руки.
15. І поблагословив він Йосипа такими словами: Бог, перед Яким ходили мої батьки, Авраам та Ісаак, Той Бог, Який мене годує є моїм пастирем з дитинства і аж до цього дня;
16. Ангел, який мене рятував від усякого зла, нехай благословить цих дітей, і хай кличеться в них моє ім’я та ім’я моїх батьків, Авраама та Ісаака, і нехай вони намножаться в дуже велике число на землі.
17. Йосип побачив, що батько поклав свою правицю на голову Єфрема, що, на його думку, було помилкою, тому він узяв праву руку свого батька, аби її перекласти з голови Єфрема на голову Манасії;
18 при цьому Йосип сказав своєму батькові: Не так, мій батьку, адже первісток цей; поклади свою правицю на його голову.
19. Але його батько заперечив, сказавши: Знаю, мій сину, знаю; від цього також вийде народ, і він буде великим, але його молодший брат буде більшим за нього, а його потомство стане повнотою народностей.
20. Благословляючи їх того дня, Яків промовив: Через тебе буде благословенний Ізраїль, бо говоритимуть: Нехай учинить тебе Бог, як Єфрема і Манасію. Таким чином, Єфрем був поставлений перед Манасією.
21. А Йосипові Ізраїль сказав: Ось, я помираю, але Бог буде з вами і поверне вас у країну ваших батьків.
22. Я ж даю тобі понад твоїх братів ту частку землі, яку я забрав з рук аморейців своїм мечем і своїм луком.


Додати коментар


Захисний код
Оновити