Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. І промовив ГОСПОДЬ до Аарона: Ти і твої сини, – весь рід твого батька з тобою, – будете нести відповідальність за порушення щодо святині. Ти і твої сини з тобою будете також відповідати за гріхи вашого священства.
2. Тож наблизь до себе своїх братів, плем’я Левія, рід свого батька. Нехай вони приєднаються до тебе і хай тобі допомагають, а ти, і твої сини з тобою, будете звершувати служіння перед Наметом Свідчення.
3. Вони допомагатимуть тобі і нестимуть відповідальність за стан усього Намету, а до святого посуду і до жертовника нехай не наближаються, щоб не померти і їм, і вам.
4. Вони приєднаються до тебе, і слугуватимуть при Наметі Свідчення, згідно з усіма правилами служіння в Наметі. Ніхто сторонній не наближатиметься до тебе.
5. Ви будете слідкувати за Святинею і доглядати за жертовником, аби не було більше гніву на ізраїльських синів.
6. Я ж обрав ваших братів левітів з-поміж ізраїльських синів. Вони є для вас даром, даним ГОСПОДОМ, щоб звершувати служіння в Наметі Свідчення.
7. Тому ти зі своїми синами, будете виконувати ваше священицьке служіння в усьому, що пов’язане зі жертовником і служінням за завісою. Це буде вашим служінням. Я даю ваше служіння священства, як дар. Кожен сторонній, якщо наблизиться, помре.
8. Далі ГОСПОДЬ сказав Ааронові: Ось Я віддав тобі на збереження Мої пожертви. Від усього посвяченого ізраїльськими синами, як законну частку Я даю тобі та твоїм синам. Це вічний закон.
9. Воно належатиме вам з тих найсвященніших дарів не спалених вогнем: з усіх їхніх жертовних дарів, і з усіх їхніх хлібних жертов, і з усякої їхньої жертви за гріх, а також з усіх жертов за провину. Усе найсвятіше, що дають Мені, буде тобі й твоїм синам.
10. У найбільш святому місці споживатимете їх. Усі чоловіки їстимуть їх. Це має бути святим для тебе.
11. Тобі також належатимуть пожертви з їхніх дарів-підношень, або з усіх коливальних жертов ізраїльських синів. Я даю їх тобі, твоїм синам і твоїм дочкам, які з тобою. Це вічний закон. Кожний чистий у твоєму домі їстиме їх.
12. Усі найкращі первоплоди з олії і всі найкращі первоплоди з вина та пшениці, які вони приноситимуть ГОСПОДУ, Я даю все тобі.
13. Усі первоплоди їхньої землі, те, – що вони приноситимуть ГОСПОДУ, – належатимуть тобі. Кожний чистий у твоєму домі може їх їсти.
14. Усе посвячене в Ізраїлі Богові, буде твоїм.
15. Усе первородне кожного тіла, що приноситимуть ГОСПОДУ, від людини й до худоби, належатиме тобі. Однак первородного з людей неодмінно потрібно викупити, як і первістків з нечистої худоби, викупиш також.
16. Викупляти належить від місячного віку. Викуп за твоєю оцінкою – п’ять шеклів срібла за священним шеклем, який складається з двадцяти ґер*.
17. Лише первородного з волів, або первістка з овець, чи первістка з кіз не можна викуповувати; це святе. Їхньою кров’ю покропиш жертовник, а їх жир спалиш як вогняну жертву на любі пахощі ГОСПОДУ.
18. Їхнє м’ясо буде тобі. Як грудинка жертви піднесення (коливання), і як праве стегно, буде тобі.
19. Усі жертви піднесення з посвячених речей, які тільки приноситимуть ГОСПОДУ ізраїльські сини, Я дав тобі, твоїм синам і твоїм дочкам, які з тобою; це віковічний закон. Це непорушний Заповіт солі** перед ГОСПОДОМ для тебе й твоїх нащадків з тобою.
20. І сказав ГОСПОДЬ Ааронові: В їхній землі ти не матимеш спадщини. Не буде для тебе і наділу між ними; Я є твоїм наділом і твоєю спадщиною серед ізраїльських синів.
21. Що ж до синів Левія, то Я дав їм кожну десятину в Ізраїлі, як частку за їхнє служіння, яке вони здійснюють у Наметі Свідчення.
22. Тож інші ізраїльські сини вже більше не приступатимуть до Намету Свідчення, щоб їм не стягнути на себе гріха і не померти.
23. Левіти самі здійснюватимуть служіння біля Намету Свідчення, і нестимуть за нього відповідальність. Це вічна постанова для ваших поколінь. А серед ізраїльських синів вони спадщини не отримають.
24. Адже десятини ізраїльських синів, які вони виділяють для ГОСПОДА як особливу жертву, Я дав левітам у спадщину. Тому й сказав про них: Серед ізраїльських синів вони не отримають спадщини.
25. Далі промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова:
26. Звернися до левітів і скажи їм: Коли отримуватимете десятину від ізраїльських синів, яку Я дав вам від них як вашу спадщину, то відділятимете з неї особливу частку для ГОСПОДА – десятину з десятини.
27. І буде це зараховано вам як ваша особлива частка з пшениці на току чи належне Богу з виноградної давильні.
28. Тож відділіть як особливу частку для ГОСПОДА, з усіх ваших десятин, які отримаєте від ізраїльських синів, і відокремте з них від себе особливу частку для ГОСПОДА, віддавши її священикові Аарону.
29. З усіх дарів принесених для вас відділятимете особливу жертовну частку для ГОСПОДА. З усього найкращого має бути Його освячена частка.
30. І скажи їм: Коли відділите найкращу частку з усього, то те, що залишиться, зарахується левітам як урожай з току і як плід з виноградної давильні.
31. Можете це споживати на всякому місці, ви і ваші родини, бо це ваша винагорода за ваше служіння в Наметі Свідчення.
32. Отже, коли відкладете найкращу частку з усього, це свідчитиме, що ви не зневажаєте посвячених дарів ізраїльських синів, щоб таким чином не стягнути на себе гріха і не померти.


Додати коментар


Захисний код
Оновити