Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Як тільки ханаанський цар Араду, який жив на півдні (в Негев), почув, що Ізраїль рухається дорогою Атарім, то пішов війною проти Ізраїля, і взяв декого з них у полон.
2. Тоді Ізраїль дав обітницю ГОСПОДУ, і сказав: Якщо віддаси цей народ у мої руки, я зруйную його та його міста, як приречені на закляття.
3. І вислухав ГОСПОДЬ голос Ізраїля, і видав йому ханаанців. Він знищив їх та їхні міста як приречені на закляття, назвавши те місце Хорма*.
4. Після цього вони вирушили від гори Гор, в напрямку Червоного Моря трощі, щоб обійти землю Едому. Але в дорозі народ виявив малодушність.
5. Люди почали нарікати на Бога і на Мойсея: Навіщо ти вивів нас з Єгипту хіба що для того, щоб ми загинули в пустелі? Адже тут немає ні хліба, ні води, а цей нікчемний хліб неабияк набрид нам.
6. Тоді ГОСПОДЬ послав на народ отруйних зміїв, які кусали людей, і чимало з ізраїльтян померло.
7. Люди прийшли до Мойсея і сказали: Згрішили ми, оскільки нарікали на ГОСПОДА і на тебе! Помолися ж до ГОСПОДА, щоб Він забрав від нас зміїв! І Мойсей помолився за народ.
8. ГОСПОДЬ же сказав Мойсеєві: Зроби собі змія і вистав його на жердині. Після того, якщо когось вкусить змій, нехай той погляне на нього і буде жити.
9. Тож Мойсей зробив мідного змія, і встановив його на жердині. Тепер, коли змій кусав людину, то вона звертала очі на мідного змія, і залишалася живою.
10. Ізраїльські сини вирушили далі й отаборилися в Оботі.
11. Вирушивши з Обота вони отаборилися в Ійє-Абарім, в пустелі, яка знаходиться на схід від Моава.
12. А коли вони рушили звідти, то отаборилися в долині Зеред.
13. Вийшовши звідти вони поставили табір на другому боці Арнону що тече через пустелю і підходить до кордонів аморейців. Арнон є Моавським кордоном, що межує між Моавом і Амореєм.
14. Тому і говориться в книзі ГОСПОДНІХ воєн: Вагеб у Суфі, і притоки Арнона;
15. і русла приток, що простягаються до місця Ар, і сягають кордонів Моава.
16. А звідти вирушили до Беер. Це та Криниця, про яку сказав ГОСПОДЬ Мойсеєві: Збери народ, і Я дам їм воду.
17. Тоді заспівав Ізраїль таку пісню: Піднесися, кринице, співайте їй!
18. Криницю викопали вельможі, – видовбували її володарі народу своїми жезлами, законодавці – своїми посохами! З Мідбару вони подалися до Маттани,
19. а від Маттани до Нахаліїла, з Нахаліїла до Бамота.
20. А від Бамота в долину, що на рівнині Моава біля вершини Пісґи, що височіє над пустелею.
21. Тоді Ізраїль послав своїх старійшин до Сіхона, аморейського царя з проханням:
22. Дозволь мені перейти через твою землю. Ми не звертатимемо ні на поля, ні на виноградники, не будемо пити води з криниць. Будемо йти дорогою царською аж доки не перейдемо твої володіння.
23. Але Сіхон не дозволив Ізраїлеві перейти через свою землю. Більше того, Сіхон зібрав увесь свій народ і пішов проти Ізраїля в пустелі, дійшов до Ягци і вступив у бій з Ізраїлем.
24. Проте Ізраїль розгромив його вістрям меча, і заволодів його землею від Арнона до Яббока і аж до синів Аммона, оскільки Яз був кордоном аммонових синів.
25. Ізраїль захопив усі ті міста. Тож поселився Ізраїль у всіх містах аморейців, тобто у Хешбоні і в усіх прилягаючих до нього поселеннях.
26. Хешбон був містом Сіхона, царя аморейців. Він раніше воював з попереднім царем Моава і забрав у нього всю його землю аж до Арнона.
27. Через це кажуть ті, хто говорить загадками: Приходьте до Хешбона, щоб відбудувати і облаштувати місто Сіхона.
28. Бо вогонь вийшов з Хешбона, полум’я – з міста Сіхона. Він пожер Ар Моава, володарів висот Арнона.
29. Горе тобі, Моаве! Ти загинув, народе Кемоша! Його сини стали втікачами, а його дочки – полонянками царя аморейців, Сіхона.
30. Ми їх перемогли, загинув Хешбон аж до Дібона, ми спустошили все до Нофаху, що неподалік Медеби.
31. Отже Ізраїль оселився в краю аморейців.
32. Після цього Мойсей послав розвідників, щоб оглянути Язер. Тож завоювали його поселення, і вигнали аморейця, який жив там.
33. Повернувши вони пішли дорогою до Башана. І ось проти них виступив Оґ, цар башанський з усім своїм народом до Едреї, щоб воювати.
34. Але ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Не бійся його, бо у твої руки Я віддав його, увесь його народ та і всю його землю. Вчиниш з ним так, як ти зробив зі Сіхоном, царем аморейців, який жив у Хешбоні.
35. Отже вони знищили його та його синів, і весь його народ, так що не залишилося жодного живого. Таким чином вони заволоділи його землею.


Додати коментар


Захисний код
Оновити