Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова:
2. Звернися до Аарона й скажи йому: Коли встановлюватимеш лампади, то сім лампад мають світити з переднього боку світильника.
3. Аарон так і зробив. З переднього боку світильника, він встановив його лампади, як ГОСПОДЬ і заповів Мойсеєві.
4. А конструкція світильника така: він був увесь зі золота, як його стебло так і його квітки – весь суцільно кований. Світильник був зроблений саме за тим зразком, який показав ГОСПОДЬ Мойсеєві.
5. Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова:
6. Відділи левітів з-посеред ізраїльських синів і очисти їх.
7. Ось що маєш з ними зробити, щоб їх очистити: покропи їх водою очищення від гріха, і нехай вони повністю поголять бритвою свої тіла, виперуть свій одяг і стануть чистими.
8. Після цього нехай візьмуть одного бичка з великої худоби і жертву до нього з питльованого пшеничного борошна, замішаного на олії. Візьмеш також другого бичка з великої худоби для жертви за гріх.
9. Тоді приведеш левітів до переду Намету Свідчення й збереш усю громаду ізраїльських синів.
10. І приведеш левітів перед ГОСПОДА, а ізраїльські сини покладуть на левітів свої руки.
11. Потім відділить Аарон левітів як особливу жертву ГОСПОДУ від ізраїльських синів. Вони будуть виконувати служіння для ГОСПОДА.
12. Левіти у свою чергу покладуть свої руки на голови бичків і ти принесеш одного в жертву за гріх а другого на жертву всепалення ГОСПОДУ, звершуючи таким чином викуплення за левітів.
13. Тоді поставиш левітів перед Аароном і перед його синами, і відокремиш їх як особливу жертву ГОСПОДУ.
14. Так відділиш левітів з-поміж ізраїльських синів, і левіти будуть Моїми.
15. Лише після того, як ти очистиш левітів і відокремиш їх як особливу жертву, вони входитимуть для служіння в Наметі Свідчення.
16. Адже вони належать Мені як власність з-поміж ізраїльських синів. Я взяв їх Собі замість усіх первородних – зокрема тих, хто першим виходить з кожного материнського лона серед ізраїльських синів.
17. Все первородне серед ізраїльських синів, від людини до худоби, є Моїм. Того дня, коли Я уразив всіх первородних в єгипетському краї, Я посвятив їх Собі.
18. Я взяв левітів замість усіх первородних між ізраїльськими синами.
19. Я подарував левітів Ааронові та його синам з-поміж ізраїльських синів, аби вони звершували служіння замість ізраїльських синів у Наметі Свідчення. Щоб вони здійснювали викуплення за ізраїльських синів і щоб ізраїльські сини не були покарані, коли вони наближатимуться до Святині.
20. Мойсей та Аарон і вся громада ізраїльських синів учинили з левітами так, як заповів ГОСПОДЬ Мойсеєві відносно левітів. Саме так і вчинили з ними ізраїльські сини.
21. Тож левіти очистилися і випрали свій одяг, а Аарон відділив їх як особливу жертву для ГОСПОДА. Задля їхнього очищення Аарон звершив за них служіння викуплення.
22. Після того левіти увійшли в Намет Свідчення для виконання свого служіння поряд з Аароном та поряд з його синами. Як ГОСПОДЬ заповів Мойсеєві щодо левітів, так і вчинили з ними.
23. Тоді звернувся ГОСПОДЬ до Мойсея, промовляючи:
24. Ще одне стосовно левітів: від двадцятип’яти років і вище, вони приступатимуть до виконання служіння в Наметі Свідчення.
25. А в п’ятдесятилітньому віці левіт усувається від служіння і більше його не звершуватиме.
26. Він може допомагати своїм братам здійснюючи нагляд у звершенні ними служіння в Наметі Свідчення, однак самостійного служіння він вже не виконуватиме. Так чинитимеш з левітами стосовно їхнього служіння.


Додати коментар


Захисний код
Оновити