Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Першого місяця, другого року після виходу з єгипетського краю, ГОСПОДЬ звернувся до Мойсея в Сінайській пустелі, говорячи:
2. Нехай ізраїльські сини відзначать Пасху у визначений для цього час.
3. Чотирнадцятого дня цього місяця, надвечір, у визначений час почнеш святкування. Будеш її відзначати згідно з усіма постановами і за всіма правилами.
4. Тож Мойсей сказав ізраїльським синам відсвяткувати Пасху,
5. Вони відзначили Пасху чотирнадцятого дня першого місяця надвечір. У Сінайській пустелі ізраїльські сини зробили все так, як ГОСПОДЬ заповів Мойсеєві.
6. Знайшлися однак люди, які були нечистими через зіткнення з мертвою людиною, і через те не могли в той день відзначати Пасху. Тому вони того ж дня прийшли до Мойсея і до Аарона.
7. Ті люди сказали йому: ми нечисті через зіткнення з мертвою людиною. То невже ми будемо позбавлені можливості принести жертовний дар ГОСПОДУ разом з ізраїльськими синами у визначений для цього час?
8. Тоді Мойсей сказав їм: Почекайте, я послухаю, яку вказівку відносно вас дасть ГОСПОДЬ.
9. І ГОСПОДЬ звернувся до Мойсея зі словами:
10. Скажи ізраїльським синам так: Кожна людина поміж вами чи серед ваших нащадків, яка стала нечистою через зіткнення з мертвою людиною, або знаходиться в далекій дорозі, також святкуватиме Пасху для ГОСПОДА.
11. Але вона відзначатиме її другого місяця, чотирнадцятого дня, надвечір. Він споживатиме Пасху з прісним хлібом та гіркими травами.
12. Так само нічого не можна залишать з неї до ранку, і кісток з неї не ламати. Відзначати її слід за постановами щодо Пасхи.
13. Коли ж людина, котра бувши чистою і не перебуватиме в дорозі, все ж знехтує відзначенням Пасхи, то така людина буде знищена з-поміж свого народу. Вона не принесла жертву ГОСПОДУ в призначений для цього час, а тому за свій гріх та людина понесе покарання.
14. Якщо проживатиме з вами чужинець, то і він відзначатиме Пасху для ГОСПОДА за такою ж постановою про Пасху і за встановленим порядком. Так і він відзначатиме Пасху, адже однакове правило буде в вас як для чужинця, так і для місцевого мешканця землі.
15. Того дня, коли була вставлена скинія, хмара покрила Намет, тобто Намет Свідчення. А ввечері вона стала наче полум’я над Наметом, і залишалася аж до ранку.
16. І так було постійно: хмара вкривала його вдень, а подоба вогню – вночі.
17. Щоразу, коли підіймалася хмара над Наметом, тоді вирушали за нею ізраїльські сини. А в тому місці, де хмара зупинялась, там ізраїльські сини ставали табором.
18. Так за розпорядженням ГОСПОДА ізраїльські сини вирушали в дорогу і за наказом ГОСПОДА отаборювались. Усі дні, коли хмара перебувала над Наметом, вони стояли табором.
19. Навіть коли хмара довший час затримувалася над Наметом, ізраїльські сини дотримувалися ГОСПОДНЬОЇ вказівки і не вирушали.
20. Траплялось і так, що хмара залишалась над Наметом лише кілька днів, то і тоді, за ГОСПОДНІМ наказом, вони ставали табором і за ГОСПОДНІМ розпорядженням вирушали знову.
21. Бувало так, що хмара залишалася від вечора до ранку, а вранці хмара підіймалася, тоді вирушали і вони. Або хмара стояла день і ніч, але щойно хмара підіймалася, то вони вирушали.
22. Траплялось, що хмара стояла над Наметом лише два дні, чи місяць, або більше днів залишалася над Наметом, то ізраїльські сини стояли табором і не вирушали. Але як тільки вона піднімалася над ним, вони вирушали.
23. Так за ГОСПОДНІМ розпорядженням вони стояли табором, і за ГОСПОДНІМ наказом вирушали. Вони дотримувалися ГОСПОДНІХ вказівок згідно ГОСПОДНЬОГО розпорядження, яке передавалось через Мойсея.


Додати коментар


Захисний код
Оновити