Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

Статті

Отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України повідомив, що Конгрес українців Канади проводив акцію «Збережи життя», яку благословив владика Степан (Хміляр), єпарх Торонтонський.
«Завдяки акції було зібрано понад 17 тис. доларів. За ці кошти капелани нашої Церкви придбали багато теплих речей бійцям. Спальні мішки, карімати, камуфляжі, дощовики, буржуйки», – розповів о. Любомир.
«Допомогу надавали через капеланів, які служать в зоні бойових дій. Крім цього, під час останнього візиту ми намагалися принести духовну поживу. Провели спільні молитви. Також ми ознайомилися з новими потребами для військовослужбовців», – зазначив він.

За словами священика, сьогодні наших капеланів дуже потребують Збройні сили України. «Вони звертаються до нас з проханням надавати більше капеланів, бо за кілька місяців побачили роль військового капелана на лінії фронту. За словами військовослужбовців, там, де є капелан, більша дисципліна, моральність», – переконаний о. Любомир.
Він розповів, наші капелани відучують військовослужбовців від поганих звичок, зокрема від матюків. «Де є капелан, там є скарбничка. Я запитав, що це за скарбничка. Мені пояснили: якщо хтось вживає матюк слово, кидає туди дві гривні. І люди справді таким чином відучуються від шкідливих звичок», – сказав капелан. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.