Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. ГОСПОДЬ розмовляв з Мойсеєм після смерті двох Ааронових синів, коли вони наблизились до ГОСПОДА і померли.
2. Тоді ГОСПОДЬ промовив до Мойсея: Скажи своєму братові Ааронові, аби він не входив у будь-який час у Святе, тобто всередину за завісу, перед віко, що на Ковчезі, щоб йому не померти, тому що Я з’являтимусь над віком Ковчега у хмарі.
3. Ось як Аарон входитиме до Святині: з телям з великої худоби для жертви за гріх та бараном на всепалення.
4. Він одягне священний лляний хітон, а на його тілі будуть лляні штани, підпережеться лляним поясом і завине лляний кидар. Це священні шати, і він їх одягатиме, спочатку обмивши своє тіло водою.
5. Від громади ізраїльських синів він візьме із кіз на жертву двох козлів за гріх та одного барана на всепалення.
6. Тож Аарон спочатку приведе теля в жертву за свій гріх і звершить викуплення за себе та за свій дім.
7. Тоді візьме двох козлів і поставить їх перед ГОСПОДОМ біля входу в Намет Свідчення.
8. Далі Аарон кине щодо обох козлів жеребки: один жереб для ГОСПОДА, а другий жереб для вигнання (Азазела).
9. Після того Аарон приведе козла, на якого випав жереб для ГОСПОДА, щоб принести його в жертву за гріх.
10. А козла, на якого випав жереб для вигнання, поставить живим перед ГОСПОДОМ, щоб звершити над ним викуплення і відіслати його як козла вигнання в пустелю.
11. Таким чином Аарон приведе теля жертви за свій власний гріх, і звершить викуплення за себе й за свій дім, і заріже теля жертви за свій гріх.
12. Тоді візьме кадильницю, повну жевріючого вугілля з жертовника, що перед ГОСПОДОМ, і повні свої пригорщі дрібної кадильної суміші та внесе всередину за завісу.
13. Він покладе ладан на вогонь перед ГОСПОДОМ, і дим з ладану покриє віко, що над Свідоцтвом Ковчега, і він не помре.
14. Далі візьме крові теляти й покропить своїм пальцем віко Ковчега, у сторону сходу, а також перед віком Ковчега покропить своїм пальцем кров'ю сім разів.
15. Після цього заріже козла жертви за гріх, що за народ, внесе частину його крові всередину за завісу, і вчинить з його кров'ю так само, як він зробив з кров'ю теляти, й покропить нею на віко й спереду віка Ковчега.
16. Так буде звершене викуплення Святині від нечистот ізраїльських синів та від їхніх злочинів у всіх їхніх гріхах. Те саме буде вчинене з Наметом Свідчення, що споруджений у них, серед їхніх нечистот.
17. Коли Аарон входитиме у Святиню, щоб звершити викуплення, в Наметі Свідчення не повинно бути жодної людини, аж доки він не вийде. Так він звершить викуплення за себе, за свій дім, та за всю громаду Ізраїля.
18. Відтак він вийде до жертовника, що перед ГОСПОДОМ, та звершить викуплення над ним. Він візьме крові теляти та крові козла, й нанесе на роги жертовника довкола.
19. Тоді сім разів покропить на нього кров’ю своїм пальцем, очистить його та освятить його від нечистот ізраїльських синів.
20. Закінчивши викуплення Святині й Намету Свідчення та жертовника, він приведе живого козла.
21. Поклавши обидві свої руки на голову живого козла, Аарон визнає над ним усі беззаконня ізраїльських синів, всі їхні злочини і всі їхні гріхи. Таким чином він покладе все це на голову живого козла і, за допомогою призначеної на цю справу людини, відішле в пустелю.
22. Тож козел відпущення понесе на собі всі їхні беззаконня у відлюдну землю. Там, в пустелі козла відпустять.
23. Тоді Аарон увійде в Намет Свідчення, здійме лляний одяг, який одягнув, коли входив до Святого, й покладе його там.
24. Він обмиє на святому місці своє тіло водою, й одягне свій одяг. Після цього вийде і звершить всепалення за себе та всепалення за народ. Так само звершить викуплення за себе і за народ.
25. Жир жертви за гріхи він спалить на жертовнику.
26. Той, хто відводитиме козла відпущення, випере свій одяг і обмиє своє тіло водою. Тільки після цього він може увійти в табір.
27. Що ж до теляти жертви за гріх та козла жертви за гріх, кров яких була внесена у Святиню для звершення викуплення, то їх винесуть поза табір і спалять їхні шкури, їхнє м'ясо та їхні фекалії у вогні.
28. А той, хто спалюватиме їх, випере свій одяг і обмиє своє тіло водою. Тільки після цього він увійде до табору.
29. Це буде для вас вічним законом: сьомого місяця, десятого дня місяця смирятимете ваші душі й не займатиметесь жодною справою, як корінний житель, так і приходець, який проживає серед вас.
30. Бо в цей день звершуватиметься за вас викуплення, щоб вас очистити. Від усіх ваших гріхів ви будете очищені перед ГОСПОДОМ.
31. Це для вас субота відпочинку. Тому смирятимете ваші душі. Це вічний закон.
32. Викуплення звершуватиме священик, якого помажуть і якого посвятять, щоб здійснювати священиче служіння замість його батька. Він одягатиме лляний одяг, священні шати.
33. Таким чином він звершить викуплення Святого Святих, звершить викуплення Намету Свідчення та жертовника, а також звершить викуплення за священиків та за весь народ громади.
34. Це буде для вас вічним законом – щоб раз у рік звершувати викуплення за ізраїльських синів від усіх їхніх гріхів. Все було зроблено так, як ГОСПОДЬ заповів Мойсеєві.


Додати коментар


Захисний код
Оновити