Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Далі ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова:
2. Скажи Ааронові та його синам: Нехай вони будуть обережні щодо святих речей, які сини ізраїльські посвячують Мені, аби вони не опоганили Мого святого імені. Я – ГОСПОДЬ.
3. Скажи їм: Хто б то не був з усіх ваших нащадків у ваших поколіннях, хто наблизиться до святих речей, що ізраїльські сини посвячують ГОСПОДУ, в той час як на ньому буде якась нечистота, той чоловік буде знищений з-перед обличчя Мого. Я – ГОСПОДЬ.
4. Жоден чоловік з нащадків Аарона, якщо він хворіє проказою або має виділення, не їстиме святих приношень, аж доки не очиститься. Так само й той, хто доторкнеться до нечистот від померлого, або спілкуючись з тим, у кого сталося виверження сімені,
5. або з тим, хто доторкався до будь-якого нечистого плазуна, і став нечистим, або до якоїсь людини, через яку став нечистим, якою б не була її нечистота,
6. той чоловік, хто доторкнеться до нього, буде нечистим до вечора й не їстиме зі святих приношень Святині, хіба що він обмиє своє тіло водою,
7. і після заходу сонця він стане чистим. В такому разі він може їсти святі речі Святині, оскільки це його хліб.
8. Він не їстиме мертвечини, ані розтерзаного хижаком, щоб цим себе не осквернити. Я – ГОСПОДЬ.
9. Вони повинні дотримуватися Моїх наказів, аби через їх порушення не взяли на себе гріха і не померли в зв’язку з опоганенням. Я – ГОСПОДЬ, Який їх освячує.
10. Святого не повинен їсти жоден сторонній. Навіть співмешканець священика чи наймит не повинен їсти святих приношень.
11. Якщо ж священик придбає когось у власність за свої гроші, то той може їсти його хліб. Усі ті, котрі народилися в його домі, вони також можуть їсти його хліб.
12. Якщо дочка якогось священика вийде заміж за стороннього, вона не їстиме зі святих приношень.
13. А коли дочка священика овдовіє чи буде відпущена, а в неї немає дітей, і вона повернеться до свого батьківського дому, як за своєї молодості, то їстиме хліб свого батька. А жодний сторонній не може його їсти.
14. Якщо ж якийсь чоловік випадково з'їсть щось святе, то повинен віддати святиню священикові і додати до того його п'яту частину.
15. Священики не повинні опоганювати святих речей ізраїльських синів, які ті приносять ГОСПОДУ,
16. і не накликають на себе гріх і провину, коли їстимуть святі приношення, бо Я – ГОСПОДЬ, Який їх освячує.
17. ГОСПОДЬ промовив до Мойсея, кажучи:
18. Скажи Ааронові, його синам та всім ізраїльським синам такі слова: Якщо якийсь чоловік з дому Ізраїля чи з приходців в Ізраїлі, приноситиме свій дар чи-то у зв’язку з будь-якими своїми обітницями чи просто з доброї волі на жертву всепалення, що приносять ГОСПОДУ,
19. то щоб вони були прийняті, мають бути без вади, самець з великої худоби, або з овець чи з кіз.
20. Вони не повинні приносити нічого, що має в собі якусь ваду, оскільки воно не буде від вас прийняте з уподобанням.
21. І коли якийсь чоловік приноситиме мирну жертву ГОСПОДУ з великої худоби чи з овець, складаючи обітницю, чи як добровільну жертву, то, щоб воно було прийняте, має бути без вади, тобто у ньому не повинно бути жодної вади.
22. Сліпого чи травмованого, з якимись порізами чи з болячками, з коростою чи з паршами, – таких не приводьте ГОСПОДУ. Ви не повинні з таких приносити вогняні приношення на жертовник ГОСПОДУ.
23. Вола чи вівцю з надто довгими чи короткими кінцівками можеш приносити у добровільну жертву, але в твою жертву обітниці воно не буде прийняте.
24. Тварини зі сплющеними, розчавленими, відірваними чи відрізаними ядрами не слід приносити ГОСПОДУ. Таких приношень у вашому краї не чиніть.
25. Приношень вашому Богові як поживу не приймайте і з рук чужинців, коли у них є пошкодження і вади, тому що вони від вас не будуть прийняті.
26. ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова:
27. Коли народиться теля, ягня чи козеня, то воно сім днів має бути при своїй матері. Лише з восьмого дня й пізніше воно може бути прийняте в дар вогняної жертви ГОСПОДУ.
28. Не ріжте корову чи вівцю разом з її малям в один день.
29. Коли будеш приносити жертву подяки ГОСПОДУ, то принось її так, щоб вона була від тебе прийнята.
30. Вона повинна бути спожита того самого дня. Не залишайте з неї нічого до ранку. Я – ГОСПОДЬ.
31. Дотримуйтесь Моїх Заповідей і виконуйте їх. Я – ГОСПОДЬ.
32. Не опоганюйте Мого святого імені, щоб Я був освячений серед ізраїльських синів. Я – ГОСПОДЬ, Який освячує вас.
33. Я вивів вас з єгипетського краю, щоби бути вашим Богом. Я – ГОСПОДЬ.


Додати коментар


Захисний код
Оновити