Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Піди знову до фараона. Я зробив непоступливим серце його і серце його рабів, щоб здійснити ці ознаки Мої серед них.
2. Щоб ти оповідав своїм синам і своїм онукам, що Я учинив єгиптянам, та які Мої ознаки Я виявив серед них. І ви будете пам’ятати, що Я – ГОСПОДЬ!
3. Тож Мойсей та Аарон прийшли до фараона й промовили до нього: Так сказав ГОСПОДЬ, Бог євреїв: Доки ти відмовлятимешся коритися Мені? Відпусти Мій народ, – нехай вони поклоняться Мені.
4. Якщо ти все ж не захочеш відпустити Мій народ, то завтра Я наведу сарану на твій край.
5. Вона вкриє поверхню землі, так що не можна буде побачити землі. Сарана поз’їдає усі рештки того, що вціліло у вас після граду, об’їсть кожне дерево, яке росте у вас на полях.
6. Вона наповнить твої будинки, житла всієї твоєї прислуги, і оселі всіх єгиптян. Такого не бачили ні твої батьки, ні їхні прадіди з того дня як оселились на цій землі, і аж донині! Мойсей відвернувся, і вийшов від фараона.
7. Тоді слуги фараона сказали йому: Доки він буде нас мучити? Відпусти тих людей, нехай вони вже поклоняться ГОСПОДУ, своєму Богові! Хіба ти ще не збагнув, що Єгипет знищений?
8. Тож завернули Мойсея та Аарона до фараона, і той сказав їм: Підіть поклоніться ГОСПОДУ, вашому Богові. Але хто ті, котрі підуть?
9. Мойсей відповів: Ми підемо з нашими юнаками і нашими старими людьми, з нашими синами і дочками нашими, підемо з нашими вівцями і всією нашою худобою. Адже в нас свято для ГОСПОДА.
10 Але фараон сказав їм: Нехай ГОСПОДЬ буде з вами так, як я відпущу вас і ваших дітей! Бачу, що ви задумали щось лихе!
11. Так не буде! Хай підуть лише чоловіки і поклоняться ГОСПОДУ. Адже ви самі цього домагаєтесь! Після цього вигнали їх від фараона.
12. Тоді ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Простягни свою руку над єгипетською землею, щоб навести сарану. Нехай вона налетить на єгипетську землю і пожере усю рослинність землі – усе, що вціліло після граду.
13. І простягнув Мойсей свій посох над єгипетською землею, і ГОСПОДЬ навів на землю східний вітер, який не вщухав увесь той день і наступну ніч. Настав ранок, і цей східний вітер нагнав сарану.
14. Сарана налетіла на весь єгипетський край. У дуже великій кількості вона осіла на всіх єгипетських землях. Ніколи раніше не було такої сарани, та й після цього такої не буде.
15. Вона вкрила всю земну поверхню, так що земля потемніла. Сарана поїла всю рослинність землі й усі плоди на деревах, які уціліли після граду. Не залишилось жодної зелені ні на деревах, ні на рослинах у полі в усій єгипетській землі.
16. Фараон з поспіхом покликав Мойсея та Аарона, і сказав: Згрішив я перед ГОСПОДОМ, вашим Богом, і перед вами.
17. Тож тепер простіть мій гріх ще й на цей раз, і помоліться ГОСПОДУ, вашому Богові. Нехай лише забере цю смерть від мене.
18. Мойсей вийшов від фараона і помолився до ГОСПОДА.
19. І ГОСПОДЬ змінив напрямок сильного вітру зі східного на західний. Вітер підняв сарану вгору, і кинув її в Червоне море. Не залишилося жодної комахи-сарани в усьому єгипетському краю.
20. Та ГОСПОДЬ зробив непоступливим серце фараона, і той не відпустив синів Ізраїля.
21. Тоді ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Простягни свою руку до неба, і настане така сильна темрява у єгипетському краї, що її можна буде відчути.
22. Мойсей простягнув свою руку до неба, і три дні була густа темрява по всій єгипетській землі.
23. Люди не могли бачити один одного, і тому три дні ніхто не залишав свого місця. А в усіх синів Ізраїля було світло в їхніх оселях.
24. І фараон закликав Мойсея, і каже: Ідіть, поклоніться ГОСПОДУ. Тільки ваші вівці та іншу вашу худобу залишіть. Діти ваші також нехай ідуть з вами.
25. Та Мойсей відповів: Але ж ти маєш нам дати тварин для жертов і всепалення, щоб ми могли принести їх ГОСПОДУ, Богові нашому.
26. Тож наша худоба також піде з нами, не залишимо й копита. Адже саме з них ми будемо брати для служіння ГОСПОДУ, Богові нашому. Ми ж не можемо знати, яким чином будемо поклонятися ГОСПОДУ, аж поки не прийдемо туди.
27. І знову непоступливим зробив ГОСПОДЬ серце фараона, і він не захотів їх відпустити.
28. Фараон сказав Мойсею: Геть від мене! Стережися! Не намагайся більше побачити моє обличчя, бо того дня, коли мене побачиш, помреш!
29. А Мойсей відповів: Ти вірно сказав. Більше не намагатимуся побачити твоє обличчя.


Додати коментар


Захисний код
Оновити