Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова:
2. Посвяти Мені кожного первістка, який першим відкриває материнське лоно. Чи це буде людина, чи тварина серед ізраїльських синів – вони всі Мої.
3. І промовив Мойсей до народу: Запам’ятайте цей день, у який ви вийшли з Єгипту, з дому неволі. Адже потужною рукою вивів вас ГОСПОДЬ звідти. Тому не їжте квашеного.
4. Сьогодні, у місяці авіві, ви виходите.
5. Коли ж ГОСПОДЬ введе тебе в землю ханаанців, хетів, аморейців, хівійців і євусейців, про яку Він поклявся твоїм батькам, що дасть тобі землю, що тече молоком і медом, то здійснюватимеш цього місяця таке служіння.
6. Сім днів їстимеш опрісноки. Крім того, сьомого дня – свято для ГОСПОДА.
7. Опрісноки будеш їсти сім днів. Тому нічого квашеного не повинно навіть з’явитися ні в тебе, ні в усій твоїй місцевості.
8. Того дня скажеш своєму синові такі слова: Так має бути, тому що так учинив зі мною ГОСПОДЬ, коли я виходив з Єгипту.
9. І буде це тобі знаком на твоїй руці і пам’яткою між твоїми очима, а ГОСПОДНІЙ Закон буде на твоїх устах. Адже потужною рукою вивів тебе ГОСПОДЬ з Єгипту.
10. У визначений час ти будеш дотримуватися цієї постанови з року в рік.
11. А коли ГОСПОДЬ введе тебе в край ханаанців, як Він пообіцяв тобі й твоїм батькам, що дасть його тобі,
12. то відділиш для ГОСПОДА кожного, хто першим відкрив материнське лоно. Також усе первородне чоловічої статі з худоби, яке є в тебе, належатиме ГОСПОДУ.
13. А за кожного первородного осла заплатиш викуп вівцею; якщо ж не викупиш, то скрутиш йому шию. За кожного первістка з людей, з-поміж твоїх синів, заплатиш викуп.
14. Якщо колись у майбутньому твій син тебе запитає: Що все це означає? – то скажеш йому: Могутньою рукою вивів нас ГОСПОДЬ з Єгипту, з дому неволі.
15. Коли ж фараон виявився непоступливим і не хотів нас відпустити, то ГОСПОДЬ знищив кожного первістка в єгипетському краю – від первістків з-поміж людей до первородних із домашніх тварин. Тому я приношу в жертву ГОСПОДУ кожного з-поміж самців, який першим народжується, і викуповую кожного первістка з моїх синів.
16. І буде це ознакою на твоїй руці і пам’ятним знаком між твоїми очима, тому що сильною рукою вивів нас ГОСПОДЬ з Єгипту.
17. Коли ж фараон відпустив народ, Бог не повів їх через филистимський край, хоча так було ближче. Бог сказав: Щоб часом не пожалкував народ, побачивши війну, і не забажав повернутися до Єгипту.
18. Тому Бог повів народ в обхід, дорогою через пустелю, в напрямку Червоного моря. Йшли сини Ізраїля з єгипетського краю організовано, злагодженими колонами.
19. Мойсей забрав зі собою кості Йосипа, оскільки той узяв від синів Ізраїля тверду клятву, кажучи: Вас неодмінно відвідає Бог, тому заберіть звідси зі собою мої кості.
20. Вони вирушили зі Суккота і отаборились в Етамі, на краю пустелі.
21. ГОСПОДЬ йшов перед ними в денний час у хмарному стовпі, щоб показувати їм дорогу, а вночі – у полум’яному стовпі, щоб освітлювати їм шлях, аби вони могли йти вдень і вночі.
22. Не зникав хмарний стовп з-перед очей народу вдень, а полум’яний стовп – уночі.


Додати коментар


Захисний код
Оновити