Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова:
2. Скажи ізраїльським синам, щоб вони повернули і отаборилися перед Пі-Гахіротом, між Міґдолом і морем. Навпроти Баал-Цефона ви станете табором біля моря.
3. Фараон скаже про синів Ізраїля: Вони заблудились в цій землі, їх затиснула пустеля.
4. Я учиню непоступливим серце фараона, і він кинеться навздогін за ними. Тож Я прославлюся через фараона та його військо. Єгиптяни пізнають, що Я – ГОСПОДЬ! Так вони і зробили.
5. Єгипетському цареві сповістили, що народ утік. Тому серце фараона та його слуг повернулося проти народу, і вони сказали: Що ж це ми наробили? Навіщо відпустили Ізраїля, щоб люди на нас не працювали?
6. Тож фараон звелів запрягти свою бойову колісницю, взяв зі собою своїх людей,
7. зібрав шістсот добірних бойових колісниць, а також усі колісниці єгиптян і начальників над кожною з них.
8. ГОСПОДЬ же учинив запеклим серце фараона, єгипетського царя, і він погнався услід за ізраїльськими синами в той час як сини Ізраїля рухались під могутньою рукою!
9. Отже, єгиптяни гналися слідом за ними – вся кіннота, бойові колісниці фараона, його вершники і його військо. Наздогнали їх, коли вони отаборилися біля моря, перед Пі-Гахіротом, навпроти Баал-Цефона.
10. Коли фараон наблизився, сини Ізраїля підвели свої очі і побачили позаду себе єгиптян, які наближалися. Вони дуже налякалися. І заголосили ізраїльські сини до ГОСПОДА.
11. Вони дорікали Мойсеєві: Хіба не було гробниць у Єгипті, що ти вивів нас погубити в пустелі? Що це ти з нами зробив, вивівши з Єгипту?
12. Хіба в Єгипті ми тобі не говорили такі слова: Залиши нас, щоб ми служили єгиптянам? Адже краще нам працювати на єгиптян, аніж помирати в пустелі.
13. Але Мойсей сказав народові: Не бійтеся! Стійте і побачите спасіння від ГОСПОДА, яке Він учинить вам сьогодні. Тому що єгиптян, яких бачите сьогодні, більше не побачите повік!
14. ГОСПОДЬ воюватиме за вас, а ви залишайтеся спокійними.
15. Тоді ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Чому волаєш до Мене? Скажи ізраїльським синам, нехай вирушають.
16. А ти візьми свій посох, простягни свою руку над морем та розділи його! І нехай сини Ізраїля пройдуть посередині моря суходолом.
17. Я ж учиню серце єгиптян жорстоким, і вони підуть услід за ними. Тоді Я покажу Мою славу через фараона і усе його військо, через його колісниці та його вершників.
18. І пізнають єгиптяни, що Я – ГОСПОДЬ, коли прославлюсь через фараона і його колісниці, через його вершників.
19. Після цього Божий ангел, який ішов попереду ізраїльського табору, обернувся і перейшов у їхній тил. Перемістився і хмарний стовп, що йшов перед ними, і став позаду них.
20. Таким чином він опинився між табором єгиптян і табором Ізраїля. Був він хмарою та мороком для одних, і освітлював ніч для інших. Тож протягом усієї ночі табори не наблизилися один до одного.
21. Мойсей простягнув руку на море, і протягом усієї ночі ГОСПОДЬ сильним південним вітром гнав море, зробивши його суходолом, оскільки вода розступилася.
22. І ввійшли ізраїльські сини на середину моря по суші. Вода була їм стіною праворуч і стіною ліворуч.
23. За ними погнались і єгиптяни. Всі коні фараона, його колісниці та його вершники увійшли слідом за ними на середину моря.
24. У час ранішньої сторожі ГОСПОДЬ глянув на табір єгиптян зі стовпа полум’яного й хмарного і привів табір єгиптян у збентеження.
25. Він загальмував колеса їхніх колісниць і вкрай ускладнив їхнє пересування. Тож єгиптяни кричали: Втікаймо від Ізраїля, бо ГОСПОДЬ воює за нього проти єгиптян.
26. Тоді ГОСПОДЬ промовив до Мойсея: Простягни свою руку над морем, і нехай повернеться вода на єгиптян – на їхні колісниці та на їхні вершники.
27. І простягнув Мойсей свою руку над морем. Тож на світанку море повернулося на своє місце, а єгиптяни, втікаючи, бігли йому назустріч. Так ГОСПОДЬ кинув єгиптян усередину моря.
28. Вода повернулася і затопила колісниці, вершників та все фараонове військо, яке погналось за ними в море. Не залишилося з них жодного.
29. Сини ж Ізраїля пройшли сушею посеред моря. Вода була їм стіною праворуч і ліворуч.
30. Так ГОСПОДЬ врятував того дня Ізраїля з-під руки єгиптян. Побачили ізраїльтяни єгиптян, але вже мертвими на березі моря.
31. Ізраїль побачив могутню руку в тому, що вчинив ГОСПОДЬ єгиптянам. Народ став боятися ГОСПОДА, повіривши ГОСПОДУ та Його слузі Мойсею.


Додати коментар


Захисний код
Оновити