Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Мойсей же пас отару свого тестя Їтра, мідіямського жерця. Якось він попровадив отару в пустелю і опинився біля Божої гори Хорив.
2. Тут йому з’явився ГОСПОДНІЙ ангел у полум’ї вогню з куща. Він зауважив, що кущ охоплений полум’ям, але він не згоряє.
3. Тому Мойсей сказав: Піду і подивлюсь на це надзвичайне явище, – чому не згоряє кущ?
4. Коли ж ГОСПОДЬ побачив, що він підходить подивитися, то Бог заволав до нього з куща: Мойсею, Мойсею! Той відгукнувся: Ось я!
5. Не наближайся сюди, – сказав Бог, – зніми твоє взуття зі своїх ніг, бо місце, на якому ти стоїш, це – свята земля!
6. І Він продовжував говорити: Я – Бог твого батька, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова. Мойсей закрив своє обличчя, оскільки не наважувався глянути на Бога.
7. Та ГОСПОДЬ промовив: Я дійсно бачу гноблення Мого народу, який у Єгипті, і чую їхнє голосіння через утиски наглядачів. О, Я знаю їхній біль!
8. Тому Я зійшов визволити їх з рук єгиптян і вивести їх з тієї землі до доброго та просторого краю – до землі, що тече молоком і медом, до краю ханаанців, хетів, аморейців, перезейців, гівійців і євусейців.
9. І ось тепер голосіння синів Ізраїля дійшло до Мене; до того ж, Я бачу утиски, якими єгиптяни гноблять їх.
10. А тепер іди! Я посилаю тебе до фараона. Виведи Мій народ, синів Ізраїля, з Єгипту!
11. Але Мойсей промовив до Бога: Хто я такий, щоб іти до фараона і вивести ізраїльських синів з Єгипту?
12. Та Бог наголосив: Я буду з тобою! І ось тобі ознака, що саме Я тебе послав: Коли виведеш народ з Єгипту, то ви поклонитеся Богові на цій горі.
13. Тоді Мойсей промовив до Бога: Ось я піду до ізраїльських синів і скажу їм: Бог ваших батьків послав мене до вас. А мене запитають: Яке Його ім’я? Що я їм скажу?
14. І відповів Бог Мойсеєві: Я є Той, Хто Є. Так скажеш синам Ізраїля, – говорив далі Він, – Я Є послав мене до вас!
15. Продовжуючи розмову, Бог сказав Мойсеєві: Передай ізраїльським синам: ГОСПОДЬ, Бог ваших батьків, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова, послав мене до вас. Таке Моє ім’я повіки. Це – пам’ять про Мене з роду в рід.
16. Іди, збери старійшин Ізраїля і скажи їм: Мені з’явився ГОСПОДЬ, Бог ваших батьків, Бог Авраама, Ісаака та Якова, і сказав: Я уважно спостерігав за вами, а також за тим, що заподіяли вам у Єгипті,
17. тому й сказав: Я визволю вас від єгипетського пригнічення і введу в землю ханаанців, хетів, аморейців, перезейців, гівійців і євусейців – у край, що тече молоком і медом.
18. Вони послухаються твого голосу. Ти підеш разом зі старійшинами Ізраїля до єгипетського царя. Ви скажете йому: ГОСПОДЬ, Бог євреїв зустрівся з нами. Тож тепер ми підемо в триденну подорож, у пустелю, щоби принести жертву ГОСПОДУ, нашому Богові.
19. Проте Я знаю, що єгипетський цар не дозволить вам піти, хіба що буде примушений сильною рукою.
20. Тоді Я простягну Свою руку й уражу єгиптян усіма Моїми чудесами, які чинитиму серед них. Після того він відпустить вас.
21. А до цього народу Я викличу милість в очах єгиптян. Тому, коли прийде час виходити, ви не підете з порожніми руками.
22. Адже кожна жінка попросить у своєї сусідки або у своєї співмешканки срібний і золотий посуд та одяг. Так ви обберете єгиптян і одягнете ваших синів і ваших дочок.


Додати коментар


Захисний код
Оновити