Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Після того Мойсей та Аарон увійшли до фараона і сказали: ГОСПОДЬ, Бог Ізраїля, так сказав: Відпусти Мій народ, і хай вони влаштують для Мене свято в пустелі!
2. Але фараон сказав: Хто такий ГОСПОДЬ, щоб я прислухався до Його голосу та відпустив Ізраїля? Я ГОСПОДА не знаю, тому Ізраїля не відпущу!
3. А вони кажуть: Бог євреїв зустрівся з нами! Отже, ми підемо в триденну подорож у пустелю, щоби принести там жертву ГОСПОДУ, нашому Богові, аби не спіткали нас якась пошесть чи меч.
4. Та єгипетський цар відповів їм: Мойсею і Аароне! Навіщо ви відволікаєте народ від його праці? Повертайтеся до своїх справ!
5. Тепер народу на цій землі стало багато, – продовжував фараон, – а ви відволікаєте людей від їхньої праці.
6. Того ж дня наглядачам над народом і начальникам фараон наказав:
7. Більше не давати людям соломи для виготовлення цегли, як було вчора й позавчора. Нехай вони йдуть і самі знаходять для себе солому!
8. А норма виготовлення цегли для них має бути така, яка була вчора чи позавчора. Не зменшуйте її, адже вони бездіяльні! Тому й кричать, заявляючи: Підемо і принесемо жертву нашому Богові!
9. Нехай праця цих людей стане важчою, і хай за неї дбають, а порожніми балачками не займаються!
10. Тож наглядачі та начальники народу вийшли і сказали людям: Так звелів фараон: Я не буду вам більше давати соломи!
11. Ви йдіть і самі збирайте собі солому, де лише знайдете, а норма вашого виробітку не зменшується.
12. І порозходились люди по всій єгипетській землі, щоби збирати стерню замість соломи.
13. Наглядачі ж квапили їх, наказуючи: Виконуйте вашу норму роботи, призначену на кожний день, так само, як і тоді, коли у вас була солома!
14. Наглядачів з ізраїльських синів, яких призначили над людьми, наглядачі фараона били, дорікаючи: Чому ви не виготовили сьогодні визначеної вам кількості цегли, як було вчора й позавчора?
15. Тому наглядачі з ізраїльських синів прийшли і заволали до фараона такими словами: Навіщо так знущаєшся над твоїми рабами?
16 Соломи не дають твоїм рабам, а цеглу нам наказують виготовляти! Дивись, як твоїх рабів побили, а винуватий твій народ.
17. Фараон відповів їм: Ви ліниві і бездіяльні! Тому й кажете: Підемо та принесемо жертву ГОСПОДУ.
18. А зараз ідіть і працюйте! Соломи і надалі вам не дадуть, а призначену кількість цегли ви будете виготовляти!
19. Отже, наглядачі з ізраїльських синів побачили, що вони опинились в скрутній ситуації, оскільки їм наказували: Не зменшуйте виробництва цегли, призначеної вам на день.
20. Коли вони виходили від фараона, то зустріли Мойсея та Аарона, які стояли, очікуючи їх,
21. тому дорікнули їм: Нехай спогляне на вас ГОСПОДЬ і хай осудить, бо ви зробили ненависним наш дух перед фараоном і його слугами. Ви дали йому в руки меча, аби нас повбивати.
22. Тож Мойсей звернувся до ГОСПОДА зі словами: Господи, чому Ти допустив лихо цьому народові? І для чого Ти послав мене?
23. Адже відтоді, як я з’явився перед фараоном щоб говорити від Твого імені, він кривдить цих людей. Свого ж народу Ти досі не визволив.


Додати коментар


Захисний код
Оновити