Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Але ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: Я призначив тебе як бога для фараона, а твій брат Аарон буде твоїм пророком.
2. Ти говоритимеш йому усе, що Я тобі заповідаю, а Аарон, твій брат, переказуватиме це фараонові, щоб він відпустив синів Ізраїля зі своєї землі.
3 Я ж зроблю серце фараона закам’янілим і вчиню Мої численні ознаки й чудеса в єгипетському краю.
4. Так, фараон вас не послухає. Але Я покладу Свою руку на Єгипет і виведу Мої полки, Мій народ, ізраїльських синів, з єгипетської землі після великих покарань.
5. Коли Я простягну Свою руку над Єгиптом і виведу з-поміж них синів Ізраїля, єгиптяни пізнають, що Я – ГОСПОДЬ.
6. Мойсей та Аарон робили так, як велів їм ГОСПОДЬ. Саме так вони і діяли.
7. Мойсеєві тоді було вісімдесят років, а Аарон, його брат, мав вісімдесят три роки. У такому віці вони вели переговори з фараоном.
8. Тож ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві й Ааронові:
9. Якщо скаже вам фараон: Покажіть якусь незвичну ознаку, то ти скажеш Ааронові: Візьми свій посох і кинь перед фараоном – нехай він стане змієм.
10. Мойсей та Аарон прийшли до фараона і зробили так, як заповів їм ГОСПОДЬ. Кинув Аарон свій посох перед фараоном та його слугами, і він став змієм.
11. Тоді фараон покликав мудреців і ворожбитів. Єгипетські чарівники своїми чарами зробили те ж саме.
12. Кожний із них кинув свій посох і вони перетворилися у зміїв. Однак посох Аарона проковтнув їхні посохи.
13. Та серце фараона залишилось затверділим, і він не послухався їх, як і передбачив ГОСПОДЬ.
14. І ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Запекле серце фараона. Він відмовився відпускати народ.
15. Тому вранці знову йди до фараона. Ти чекатимеш його на березі Нілу. Коли він підійде до води, ти там зустрінешся з ним. Тримай у своїй руці посох, який перетворювався на змія.
16. Ти промовиш до нього: ГОСПОДЬ, Бог євреїв, послав мене до тебе сказати: Відпусти Мій народ, щоб вони поклонилися Мені в пустелі! До цього часу ти не послухався.
17. Тому ГОСПОДЬ сказав: Ось з чого ти дізнаєшся, що Я – ГОСПОДЬ! Я вдарю посохом, що в моїй руці, по воді у річці, і вона перетвориться на кров.
18. Уся риба, що в Нілі, загине. Тож ріка засмердиться, і не зможуть єгиптяни пити воду з Нілу.
19. І ГОСПОДЬ промовив до Мойсея: Скажи своєму братові Ааронові: Візьми свій посох і простягни руку на води Єгипту, на їхні ріки та канали, на їхні мочарі та на всі їхні водоймища, щоб перетворилися на кров. Буде кров по всій єгипетській землі, навіть у дерев’яних і кам’яних посудинах.
20. Мойсей та Аарон учинили так, як звелів їм ГОСПОДЬ. Аарон на очах у фараона і на очах його слуг підняв свій посох і вдарив ним по воді в Нілі. Вся вода в річці перетворилася на кров.
21. Тому риба в Нілі вимерла, а ріка засмерділася, через що єгиптяни не могли пити воду з Нілу. Була кров по всьому єгипетському краю.
22. Але те саме зробили і єгипетські чаклуни своїми чарами. Серце фараона залишилось закам’янілим. Він, як і передбачив ГОСПОДЬ, не послухався їх.
23 До всього, що відбувалось фараону, було байдуже. Він повернувся і пішов до свого дому.
24. А в той час усі єгиптяни почали робити копанки біля Нілу, шукаючи воду для пиття, оскільки не могли пити воду з річки.
25. Минуло сім днів після того, як уразив ГОСПОДЬ річку Ніл.
26. ГОСПОДЬ знову промовив до Мойсея: Іди до фараона і скажи йому: Так сказав ГОСПОДЬ: Відпусти Мій народ, щоб він поклонився Мені!
27. Якщо ти не захочеш відпустити, то Я уражу весь твій край жабами.
28. І закишить Ніл жабами. Вони повилазять і доберуться до твоїх палаців, і навіть до спальної кімнати, повилазять на твоє ліжко. Вони наповнять оселі твоїх слуг і будинки твого народу; залізуть у твої печі та в твої діжки з тістом.
29. І будуть жаби лазити по тобі, по твоїх людях й по всіх твоїх слугах.


Додати коментар


Захисний код
Оновити