Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Тоді ГОСПОДЬ сказав мені: Витеши собі дві кам’яні таблиці, як були попередні, і піднімися до Мене на гору. Виготов собі також дерев’яний Ковчег.
2. А Я напишу на тих таблицях слова, що були на попередніх скрижалях, які ти розбив, і ти покладеш їх у Ковчег.
3. Тож я виготовив Ковчег із дерева акації, витесав дві кам’яні таблиці, такі як попередні, і з тими двома скрижалями у моїх руках я піднявся на гору.
4. І Він написав на скрижалях те, що було написано раніше, десять слів, які ГОСПОДЬ оголосив вам на горі з-посеред вогню у день зборів. І ГОСПОДЬ дав їх мені.
5. Обернувшись, я зійшов з гори і поклав скрижалі в Ковчег, який я виготовив. І  вони там залишались, як ГОСПОДЬ мені звелів.
6. Ізраїльські сини вирушили з Беерота Яаканових синів до Мосери. Там помер Аарон і там був похований, а замість нього священиком став його син Елеазар.
7. Звідти вирушили до Ґудґоди, а з Ґудґоди до Йотбати – краю водних потоків.
8. Того часу ГОСПОДЬ відокремив плем’я Левія для носіння Ковчега ГОСПОДНЬОГО Заповіту, аби вони перебували перед ГОСПОДОМ, служили йому і благословляли від Його Імені, як вони роблять  аж до цього дня.
9. Тому в Левія немає частки та спадщини серед його братів. Сам ГОСПОДЬ є його спадщиною, як і сказав йому ГОСПОДЬ, твій Бог.
10. Я залишався на горі сорок днів та сорок ночей, як і попереднього разу. ГОСПОДЬ вислухав мене й цього разу. ГОСПОДЬ не захотів вас винищувати.
11. Після цього ГОСПОДЬ сказав мені: Вставай і вирушай у дорогу на чолі народу. Нехай вони йдуть і заволодіють землею, про яку Я присягався їхнім батькам, що дам їм.
12. А тепер, Ізраїлю, що ГОСПОДЬ, твій Бог, вимагає від тебе? Лише того, щоб ти боявся ГОСПОДА, свого Бога, ходив усіма Його дорогами, любив Його й служив ГОСПОДУ, своєму Богові, з усього свого серця і з усієї своєї душі,
13. дотримуючись Заповідей ГОСПОДА і Його постанов, які я тобі сьогодні заповідаю, для твого добра.
14. Адже небо й небеса небес, земля і все, що на ній, належать ГОСПОДУ, твоєму Богові.
15. Однак ГОСПОДЬ уподобав лише твоїх батьків, щоб їх любити, а після них з усіх народів обрав вас, їхніх нащадків, як це є сьогодні.
16. Обріжте ваше необрізане серце, і більше не будьте твердошиїми.
17. Адже ГОСПОДЬ, ваш Бог, є Богом богів і Владикою владик. Він – Бог великий, потужний і страшний, Котрий не зважає на особу і не бере подарунків.
18. Він визначає справедливість сироті та вдовиці й милує чужинця, даючи йому хліб та одяг.
19. Тож і ви любіть приходця, оскільки самі були приходцями в єгипетському краю.
20. Боятимешся ГОСПОДА, свого Бога, Йому служитимеш, Його триматимешся і Його Іменем присягатимешся.
21. Він – твоя похвала і Він – твій Бог, Який здійснив з тобою ці великі й страшні речі, які бачили твої очі.
22. Твої батьки прийшли в Єгипет в кількості сімдесяти душ; тепер же ГОСПОДЬ, твій Бог, учинив тебе численним, як зорі на небі!


Додати коментар


Захисний код
Оновити