Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Ви є синами ГОСПОДА, вашого Бога. Заради померлого не вдавайтеся до нарізів на собі й не вистригайте волосся над своїм чолом.
2. Адже ти є святим народом для ГОСПОДА, твого Бога. ГОСПОДЬ обрав тебе, щоб ти був для Нього особливим народом з усіх народів, що на землі.
3. Не їстимеш жодної гидоти.
4. Ось які тварини ви будете їсти: вола, ягня з овець й козеня з кіз,
5. оленя, сарну, буйвола, лань, антилопу, козулю та гірську вівцю.
6. З-поміж усіх тварин будете їсти кожну тварину, яка має копито з розділеними на дві частини ратицями, та яка відригує жуйку.
7. Однак з-посеред тих, які відригують жуйку, і які мають роздвоєні копита з розділеними ратицями, не будете їсти таких: верблюда, зайця і борсука, оскільки вони відригують жуйку, але не мають роздвоєного копита, тому вони для вас нечисті;
8. також свині, бо хоч вона має роздвоєне копито, але не відригує жуйки, тому вона для вас нечиста. Не будете їсти їхнього м’яса й не будете доторкатися до їхньої мертвечини.
9. З усього, що живе у водах, будете їсти те, що має плавники і луску.
10. А все те, що не має плавників та луски, не будете їсти. Воно для вас нечисте.
11. Все чисте птаство будете їсти.
12. Проте з птахів не будете їсти: орла, грифа, морського орла,
13. коршака, сокола, шуліку з її породою;
14. усяку ворону з її породою;
15. страуса, сову, чайку, яструба з їх породою;
16. малу сову(вуханя), пугача, ібіса;
17. пелікана, стерв’ятника, баклана;
18. чорногуза, чаплю з її породою; одуда та кажана.
19. Усі крилаті, що плазують (комахи), нечисті для вас, і ви їх не їжте.
20. А будь-якого чистого птаха можете їсти.
21. Не їжте жодної мертвечини. Віддай її приходцеві, який виявиться в твоїй оселі, і нехай він їсть її, або продай чужинцеві. Адже ти є святим народом для ГОСПОДА, твого Бога. Не вари козеняти в молоці його матері.
22. Щороку обов’язково відділяй десятину з кожного врожаю твого насіння, що збираєш з поля.
23. На місці, яке ГОСПОДЬ обере, щоб там перебувало Його Ім’я, будеш споживати перед ГОСПОДОМ, твоїм Богом, десятину твого збіжжя, твого вина і твоєї олії, а також первородних зі своєї великої та дрібної худоби, щоб ти навчився боятися ГОСПОДА, твого Бога, по всі дні.
24. Якщо ж дорога від тебе буде надто далека, і ти не зможеш занести усього цього, оскільки місце, яке ГОСПОДЬ, твій Бог, обере, щоб там перебувало Його Ім’я, буде далеко від тебе, хоча ГОСПОДЬ, твій Бог, поблагословить тебе,
25. то переведи це у гроші й візьми ці гроші у свої руки й піди на місце, яке обере ГОСПОДЬ, твій Бог.
26. Там купиш за гроші все, чого лише забажає твоя душа з великої чи дрібної худоби, а також вино чи міцний напій та все інше, чого забажає твоя душа. Будеш їсти там перед ГОСПОДОМ, твоїм Богом, і будеш веселитися разом зі своєю сім’єю.
27. Не залишай і левіта, який мешкатиме в твоїх поселеннях, оскільки в нього немає, як у тебе,  ні частки, ні спадщини.
28. Наприкінці кожного третього року відкладеш усю десятину зі свого врожаю в тому році та зберігатимеш її у своїй оселі.
29. Тоді прийде левіт, – оскільки в нього немає частки і спадщини з тобою, – а також приходець, сирота та вдова, які мешкатимуть у твоїх поселеннях, і будуть їсти й насичуватись, аби ГОСПОДЬ, твій Бог, поблагословив тебе в кожній справі твоїх рук, які чинитимеш.


Коментарі   

0 #1 14:7Роджер Ковасині 23.04.2015, 10:24
"верблюда, зайця і БОРСУКА" є неправильна. Єдина можливість тут є один з лагоморфів--зай цеподібні--або кролик або піка, які пережують свою хжу. Ви можете читати про них у Википедія, стаття "Лагоморйи." Євреї були діти землі і напевно пізнали різниці між тваринами.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%B9%D1%86%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%B1%D0%BD%D1%96
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити