Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Поранений розчавленням яєчок, і у кого відрізаний статевий орган, не ввійде в ГОСПОДНЮ громаду.
2. Позашлюбна дитина не ввійде в ГОСПОДНЮ громаду.
3. Аммонієць і моавієць не ввійдуть в ГОСПОДНЮ громаду. Навіть десяте покоління їхніх нащадків не ввійде до ГОСПОДНЬОЇ громади, тобто повіки,
4. через те що вони не зустріли вас із хлібом та водою під час вашої подорожі з Єгипту, а найняли проти вас Валаама, сина Беора з Петор Арам-Нагараїму, щоби вас проклясти.
5. Однак ГОСПОДЬ, твій Бог, не послухав Валаама, й ГОСПОДЬ, твій Бог, обернув прокляття тобі в благословення, бо ГОСПОДЬ, твій Бог, любить тебе.
6. Не бажай для них миру та благополуччя по всі свої дні, повіки.
7. Не гидуватимеш едомцем, бо він твій брат. Не гидуй також і єгиптянином, бо ти був приходцем у його землі.
8. Їхні нащадки, що народяться в третьому поколінні, можуть увійти в Господню громаду.
9. Коли виступиш військовим табором проти своїх ворогів, остерігайся всякої поганої речі*.
10. Якщо серед тебе буде чоловік, нечистий через своє нічне виділення, то він вийде поза табір і не входитиме у нього.
11. Лише під вечір він обмиється водою, і після заходу сонця може ввійти до табору.
12. Поза табором матимеш певне місце, куди й виходитимеш назовні.
13. Серед твого спорядження на твоїм поясі буде лопатка. Коли присідатимеш назовні, то викопаєш нею ямку, а вставши, загорнеш свій послід.
14. Адже ГОСПОДЬ, твій Бог, ходить серед твого табору, щоб тебе рятувати й видавати тобі твоїх ворогів. Тому твій табір має бути святим, і щоб серед тебе Він не побачив нічого непристойного і не відвернувся від тебе.
15. Не видавай господареві його раба, який ховається у тебе від свого господаря.
16. Нехай він залишиться з тобою, серед вас, в місцевості, яку він собі обере в одному з ваших поселень, де йому буде добре. Не гнобитимеш його.
17. Серед ізраїльських дочок не буде розпусниці, як і серед ізраїльських синів не буде розпусника.
18. Не принось до дому ГОСПОДА, свого Бога, у жодну жертву обітниці заробітку розпусниці ані платні собаки**, оскільки вони обоє – гидота для ГОСПОДА, твого Бога.
19. Не братимеш зі свого брата відсотків з позичених йому грошей, ні відсотків з їжі, ні відсотків з будь-якої іншої речі, з якої стягуються відсотки.
20. Чужинцеві можеш позичати під відсотки, а з брата свого не бери відсотків, аби ГОСПОДЬ, твій Бог, поблагословив тебе в кожній справі твоїх рук на землі, в яку ти входиш, щоб заволодіти нею.
21. Коли складеш ГОСПОДУ, своєму Богові, якусь обітницю, то не барись виконати її, бо ГОСПОДЬ, твій Бог, неодмінно чекатиме від тебе її виконання, і на тобі буде гріх.
22. Якщо ж ти утримаєшся від складання обітниці, то не матимеш на собі гріха.
23. Дотримуйся того, що виходить з твоїх уст, і так, як ти пообіцяв у молитві ГОСПОДУ, своєму Богові, принеси свій добровільний дар, про який ти сказав своїми вустами.
24. Коли ввійдеш у виноградник свого ближнього, то можеш їсти виноград досхочу, скільки забажає твоя душа, але у посудину не набирай.
25. Якщо прийдеш на лан дозрілого збіжжя свого ближнього, то можеш зривати колоски своїми руками, але серпа не запускай у дозріле збіжжя свого ближнього.


Додати коментар


Захисний код
Оновити