Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Відтак ми повернули і пішли в напрямку Башану. І виступив проти нас башанський цар Оґ разом з усім своїм народом до Едреї, щоб воювати з нами.
2. Тоді ГОСПОДЬ сказав мені: Не бійся його, тому що Я видав його разом з усім його народом та всім його краєм у твої руки. Ти маєш з ним учинити так само, як зробив зі Сіхоном, царем аморійців, що мешкав у Хешбоні.
3. ГОСПОДЬ, наш Бог, видав у наші руки також і Оґа, башанського царя, та весь його народ. Ми розгромили його так, що ніхто не залишився живим.
4. Ми захопили всі його міста. Не було жодного міста, якого б ми від них не взяли. Шістдесят міст, усю околицю Арґоба – царство Оґа в Башані.
5. Усі ті міста були укріплені високими мурами, брамами зі засувами, не рахуючи при цьому багатьох неукріплених міст-поселень.
6. Ми прирекли кожне місто закляттю стосовно чоловіків, жінок і дітей так само, як учинили зі Сіхоном, хешбонським царем,
7. а всю худобу та здобич з тих міст ми забрали собі.
8. Таким чином ми здобули землю від двох аморійських царів, яка знаходиться за Йорданом, від потоку Арнон і аж до гори Гермон, –
9. Сидонці називають Гермон Сірйоном, аморійці називали його Сеніром, –
10. усі міста рівнини, весь Ґілеад та весь Башан аж до Салки та Едреї, міста царства Оґа у Башані.
11. Адже башанський цар Оґ залишався останнім з роду рефаїмців-велетнів. Ось розміри його ліжка, залізного ложа: можливо, це воно знаходиться в Раббі у синів Аммона*. Його довжина дев’ять ліктів, а його ширина чотири лікті, якщо міряти ліктем мужчини.
12. Отже, в той час ми заволоділи всією цією землею. Від Ароера, що на березі потоку Арнон, і половину узгір’я Ґілеада з його містами я дав Рувимовим та Ґадовим синам.
13. Решту Ґілеаду і весь Башан, царство Оґа, я дав половині племені Манасії – усю околицю Арґова. Весь той Башан носить назву: край рефаїмців (велетнів).
14. Яір, син Манасії, зайняв усю околицю Арґова аж до кордонів ґешурійців та маакатійців. Він назвав її своїм ім’ям: Башан Гавот Яір**. Ця назва збереглась аж до цього дня.
15. Махірові я дав Ґілеад.
16. А Рувимовим та Ґадовим синам я дав землю від Ґілеаду аж до потоку Арнон, зі серединою потоку як кордоном до потоку Яббок. Потік – кордон синів Аммона.
17. Також долину Йордану, який є кордоном від Кіннерету і аж до моря рівнини,  тобто Солоного моря, під схилами Пісґи на сході.
18. Того часу я звелів вам, кажучи: ГОСПОДЬ, ваш Бог, дав вам цю землю у володіння. Отже, кожний військовозобов’язаний, озброївшись, повинен перейти Йордан попереду своїх братів, ізраїльських синів.
19. Лише ваші жінки, ваші діти та ваша худоба, – а я знаю, що у вас багато худоби, – залишаться у ваших містах, які я вам дав,
20. аж поки ГОСПОДЬ дасть спочинок вашим братам, так само, як і вам, і вони також заволодіють землею, яку ГОСПОДЬ, ваш Бог, дає їм за Йорданом. Відтак повернетесь кожний до своєї спадщини, яку я вам дав.
21. Тоді ж я звернувся до Ісуса з таким наказом: Твої очі бачили все, що ГОСПОДЬ, ваш Бог, учинив із цими двома царями. Так само ГОСПОДЬ зробить з усіма царствами, до яких ти направляєшся.
22. Не бійтеся їх, оскільки ГОСПОДЬ, ваш Бог, з вами. Він воюватиме за вас!
23. У той час я благав ГОСПОДА, кажучи:
24. Владико, ГОСПОДИ, Ти почав виявляти Своєму слузі Свою велич – могутню Свою руку і підняте рамено! Адже Який ще бог на небі чи на землі здатний звершувати такі справи, як Твої, – як Твої потужні сили?
25. Тож дозволь, щоб я перейшов і побачив чудовий край, що за Йорданом, – ті прекрасні гори та Ливан!
26. Але ГОСПОДЬ розгнівався на мене через вас і не послухав мене. Разом з тим ГОСПОДЬ сказав мені: Досить тобі! Не говори більше Мені про цю справу.
27. Піднімись на вершину гори Пісґи і направ свої очі на захід, на північ, на південь та на схід. Оглянь своїми очима звідти, оскільки ти не перейдеш через цей Йордан!
28. Дай настанови Ісусові, зміцни його і підбадьор його, тому що він переправиться на чолі цього народу, і він передасть їм у спадщину землю, яку ти побачиш.
29. І ми розташувались у долині навпроти Бет-Пеора.


Додати коментар


Захисний код
Оновити