Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Потім ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Іди, вирушай звідси, – ти сам і твій народ, який ти вивів з єгипетської землі, – до краю, про який Я поклявся Авраамові, Ісаакові та Якову, кажучи: Вашим нащадкам дам його.
2. Я ж пошлю ангела перед тобою, і вижену ханаанця, аморейця, хета, ферезейця, ґерґесейця, гівійця і євусейця,
3. в край, що тече молоком і медом. Я ж не йтиму з тобою, бо ти є народом твердошиїм, аби Мені не знищити тебе по дорозі.
4. Почувши ці суворі слова, народ засумував, так що ніхто не одягнув на себе своїх прикрас.
5. Тому ГОСПОДЬ промовив до Мойсея: Повтори ізраїльським синам: Ви народ твердошиїй і впертий. Якби Я хоч одну мить пішов посеред вас, то знищив би вас! Тому тепер зніміть зі себе ваші прикраси, а Я вже знатиму, що вчиню з вами.
6. Тож познімали сини Ізраїля свої прикраси і наряди біля гори Хорив.
7. Відтоді Мойсей брав свій намет і ставив поза табором. Він ставив його подалі від табору, і назвав його наметом зустрічі. Тому кожний, хто шукав ГОСПОДА, приходив до намету зустрічі, що поза табором.
8. Так бувало, що коли йшов Мойсей до намету, то весь народ підіймався і спостерігав. Кожний стояв біля входу свого намету. Всі стежили за Мойсеєм, доки він не входив у намет.
9. Коли ж Мойсей входив у намет, то хмарний стовп опускався і ставав над входом у намет. У цей час ГОСПОДЬ розмовляв з Мойсеєм.
10. Увесь народ бачив хмарний стовп, який стояв біля входу намету. Тому всі люди підіймалися, і поклонялися – кожний від входу свого намету.
11. ГОСПОДЬ розмовляв з Мойсеєм віч-на-віч, так, як людина спілкується зі своїм приятелем. Після того він повертався до табору. А його слуга, юнак Ісус, син Навина, залишався в наметі.
12. Одного разу Мойсей сказав ГОСПОДУ: Ось Ти мені кажеш: Веди цей народ! Але ж Ти не об’явив мені, кого пошлеш зі мною. Ти мені говориш: Знаю тебе по імені! І ще: Ти знайшов милість в Моїх очах.
13. А тепер, прохаю, коли я дійсно знайшов милість у Твоїх очах, то благаю, відкрий мені Свої дороги, щоб я був переконаний, що знайшов милість в очах Твоїх. Май на увазі, що ці люди є Твоїм народом.
14. ГОСПОДЬ відповів: Я Сам піду з тобою, і дам тобі відпочинок.
15. Мойсей же говорить Йому: Якщо Ти Сам не підеш, то й не виводь нас звідси.
16. Як же інакше стане відомо, що я і Твій народ дійсно знайшли милість перед Тобою, як не тим, що Ти справді йтимеш разом з нами? Саме цим я і Твій народ будемо відрізнятися від усякого іншого народу, який є на поверхні землі.
17. І ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Я зроблю тобі за цим словом, яке ти сказав, бо ти знайшов милість в очах Моїх. Я знаю тебе по імені.
18. А Мойсей каже: Покажи мені, благаю, Твою славу!
19. Та ГОСПОДЬ сказав: Я проведу перед тобою усю Мою велич і проголошу перед тобою Моє ім’я: ГОСПОДЬ. Я помилую того, до кого милостивий, і виявлю милосердя тому, до кого буду милосердний.
20. І додав: Але Мого обличчя ти побачити не зможеш, – підкреслив Він, – оскільки людина не може побачити Моє обличчя і залишитися при цьому живою.
21. Далі ГОСПОДЬ сказав: Ось місце біля Мене. Ти стоятимеш на скелі.
22. Коли ж проходитиме Моя слава, то Я поставлю тебе в розщелині скелі й покрию тебе Моєю рукою, доки не пройду.
23. Потім заберу Мою руку, і ти побачиш Мене ззаду. Обличчя ж Мого бачити не можна.


Додати коментар


Захисний код
Оновити