Київ (044) 501-14-91 / Львів (032) 292-31-10 
  Харків (057) 712-13-85 / Херсон (0552) 42-25-41

1. Далі Бецалеїл зробив Ковчег з дерева акації. Його довжина була два з половиною ліктя, його ширина півтора ліктя, а його висота також півтора ліктя.
2. Він обклав його ззовні та зсередини чистим золотом, а довкола нього зробив золотий вінець.
3. А ще він вилив для нього чотири золотих кільця до чотирьох його кутів. Два кільця на одному його боці та два кільця на його другому боці.
4. З акацієвого дерева він зробив держаки та обклав їх золотом.
5. Держаки він вклав у кільця по боках Ковчега, щоб носити Ковчег.
6. Зробив він з чистого золота і віко для Ковчега; його довжина була два з половиною ліктя, а його ширина півтора ліктя.
7. Він виготовив два золотих херувими. Вони були кованим виробом для обох країв віка.
8. Одного херувима він установив з одного краю, а другого херувима з іншого краю віка. Суцільними з віком були зроблені херувими на обох його краях.
9. Херувими мали простягнені вгору крила, затінюючи своїми крилами віко. Їхні обличчя були спрямовані одне до одного. Одночасно обличчя херувимів були звернені на віко.
10. Він зробив з дерева акації стіл. Його довжина була два лікті, ширина його один лікоть, а висота – півтора ліктя.
11. Він обклав його чистим золотом і зробив довкола нього золотий вінець.
12. Він зробив для нього довкола карниз шириною в долоню, а по карнизу з усіх сторін зробив золотий вінець.
13. Також відлив для нього чотири золотих кільця, і прикріпив кільця на чотирьох кутах до його чотирьох ніжок.
14. Кільця для кріплення держаків, щоб переносити стіл, були прикріплені нижче карниза.
15. А держаки для носіння стола він зробив з акацієвого дерева і покрив їх золотом.
16. З чистого золота він зробив і посуд до столу: полумиски, кадильниці, кухлі та чаші, які використовували під час приношення жертв возливання.
17. Потім він зробив світильник з чистого золота. Світильник був виготовлений методом кування: його підставка і стебло, його відгалуження і його чашечки, його бруньки та його квіти – все було суцільне з ним.
18. Шість відгалужень виходили з його боків: три відгалуження світильника з одного боку його стебла і три відгалуження світильника з другого його боку.
19. Три чашечки, подібні до мигдалю, брунька і квіточка на одному відгалуженні, і три чашечки, подібні до мигдалю, брунька і квіточка на другому відгалужені – і так для всіх шести відгалужень, що виходять від стебла світильника.
20. А на світильнику має бути чотири, подібні до мигдалю, чашечки з його бруньками та його квіточками.
21. Має бути також брунька під першими двома відгалуженнями і брунька з нього, під другими двома відгалуженнями з нього, а також брунька під останніми двома відгалуженнями з нього. І так у всіх шістьох відгалуженнях, що виходять з нього.
22. Його бруньки та його відгалуження, що виходили з нього, були суцільні з ним. Увесь він був суцільним кованим виробом з одного куска чистого золота.
23. Він також зробив з чистого золота сім його лампадок, щипці для нього та його мисочки для недогарків.
24. Світильник і все його обладнання він зробив з таланта чистого золота.
25. Бецалеїл зробив і жертовник для кадіння з дерева акації – лікоть у довжину, лікоть у ширину, квадратний, два лікті у висоту. З нього виходили чотири його роги.
26. Він обклав його чистим золотом – його верх, його сторони довкола і його роги. Він також зробив довкола нього золотий вінець.
27. А під його вінцем він прикріпив до двох його кутів два золотих кільця. Це було зроблено з обох боків жертовника для держаків, аби за їх допомогою його переносити.
28. Держаки він зробив з акацієвого дерева і обклав їх золотом.
29. Він також виготовив святу олію помазання і чисту кадильну суміш, – митецький витвір мироварника.


Додати коментар


Захисний код
Оновити